עמותת צליאק בישראל
Menu

פסטיבל המסעדות ללא גלוטן הרביעי של עמותת צליאק בישראל


כ-150 מסעדות ובתי קפה משתתפים במהלך חודש יוני השנה בפסטיבל המסעדות ללא גלוטן הרביעי של עמותת צליאק בישראל!

עמותת צליאק בישראל, מפיקה השנה, זו השנה הרביעית, את פסטיבל המסעדות ללא גלוטן לחולי צליאק וחבריהם ובני משפחותיהם. הפסטיבל מתקיים במהלך כל חודש יוני 2016.

הרעיון: לאפשר למשפחות ולחברים של קהילת הצליאק בישראל לצאת לבלות יחד במסעדות ובבתי קפה כמו כולם, ליהנות ממנות ללא גלוטן במסעדות המכינות מנות כאלה וכן מהטבות מפנקות, שנועדו רק להם, במהלך כל חודש הפסטיבל.

פסטיבל המסעדות ללא גלוטן מאפשר למשפחות הצליאק להכיר מקומות בילוי ואוכל חדשים, שמגישים מנות ללא גלוטן כל השנה. במקביל, נהנים אותם מקומות מחשיפה לקהל צרכנים ממוקד.

פסטיבל המסעדות ללא גלוטן של עמותת צליאק בישראל הפך למסורת מצליחה, ומפסטיבל לפסטיבל הולך וגדל משמעותית מספר המסעדות ובתי הקפה אשר נענים לפניית העמותה ומצטרפים למעגל המסעדות המשתתפות בו. השנה עשתה העמותה מאמץ גדול כדי לאפשר לחברי העמותה המתגוררים בכל רחבי ישראל, לצאת ולסעוד וליהנות מהטבות הפסטיבל. בתוך המסעדות ובתי קפה שמשתתפים השנה בפסטיבל, נמצאות מסעדות שף וגורמה לצד מסעדות עממיות וביתיות, המציעות סגנונות בישול מגוונים ומטבחים מכל קצווי תבל, מסעדות טבעוניות וצמחוניות, מסעדות כשרות, מסעדות חלביות וכפריות, לצד מסעדות בשר ודגים, פלאפל, וכן פיצה ופסטה.

עבודה רבה הושקעה בחודשים האחרונים על ידי עמותת צליאק בישראל בהפקת הפסטיבל. מלבד איתור המסעדות, מהווה הפסטיבל הזדמנות פז לחידוד העקרונות להכנת מנות ללא גלוטן לחולי צליאק.

ברוב המסעדות המשתתפות בפסטיבל מוגש גם אוכל שמכיל גלוטן, לצד אוכל שאינו מכיל גלוטן, כך שהמטבח אינו נקי מגלוטן. המסעדות שהצטרפו עושות כמיטב יכולתן וידיעתן על מנת להכין בנפרד מנות ללא גלוטן המותאמות לציבור הצליאק. עמותת צליאק בישראל מדגישה, שאין באפשרותה לבדוק את המנות, את הרכבן ואת אופן הכנתן בכל מקום ובכל רגע נתון. לכן אין  היא נושאת באחריות לטיב המנות ולמידת התאמתן לחולי צליאק. משימה זו מוטלת על היוצאים לבלות במסעדות, אשר מתבקשים לוודא את הנושא עם כל מסעדה שבחרו. עמותת צליאק בישראל רואה בכך דרך נוספת לחיזוק ולהעמקה של הידע והמודעות של בעלי המסעדות והשפים, דרך המגע הישיר עם חולי צליאק וצרכיהם. נקודת המוצא היא שהמסעדות המארחות מכינות את המנות ללא גלוטן מתוך רצון טוב, ובכוחם של חולי הצליאק לסייע להן להצליח!                                                                   

העמותה מפיקה בכל פסטיבל חוברת מרשימה, המאפשרת לחבריה לאתר מסעדה הקרובה אליהם ומתאימה לטעמם ולכיסם, ומפרטת את הפינוקים וההטבות המיוחדות המובטחים על ידי כל מסעדה, למציגים את כרטיס החבר בעמותה. 

לקראת חודש הפסטיבל פועל הקו הפתוח של העמותה בכל שעות הפעילות כדי לאפשר הרשמה לעמותה והפקה מזורזת של כרטיסי חבר. 


למעלה