הקו הפתוח 03-6781481
Menu

דף למורה ולגננת


מהי מחלת הצליאק ?

מחלת הצליאק הינה אי סבילות מולדת וקבועה לגלוטן. הגלוטן הוא מרכיב חלבוני המצוי בדגנים: חיטה, שעורה, שיפון, שיבולת שועל.

בילדים שאינם רגישים לגלוטן, הגלוטן נספג ואינו גורם לתופעות כלשהן. לעומת זאת, בילדים חולי צליאק, אכילת הגלוטן גורמת לתסמינים ולתופעות שונים ומגוונים, לרבות חוסר שגשוג (משקל נמוך, הפרעות בגדילה), שלשול או עצירות, הקאות, כאבי בטן, בטן תפוחה, חוסר דם כתוצאה מחוסר ברזל ופצעים בפה.

הטיפול במחלת הצליאק הינו על ידי שמירה על דיאטה ללא גלוטן במשך כל החיים.

חשוב להדגיש כי כאשר חולה צליאק מקפיד על דיאטה נטולת גלוטן, הוא בריא לכל דבר ועניין, ואין לראותו כחולה, לכן - אין להתייחס אל התלמיד חולה הצליאק כאל חולה או כאל מי שמוגבל באופן כלשהו (למעט בעניין התזונה). נעיר כי ישנם אנשים שמסרבים לקרוא לעצמם חולי צליאק, ומעדיפים להתייחס למחלה כאל רגישות לגלוטן בלבד.

עוד נדגיש כי הילדים חולי הצליאק אינם מרחמים על עצמם או מרגישים "מסכנים", אלא רק "שונים" בהרגלי האכילה שלהם.

יחד עם זאת יש לדעת כי הפרת הדיאטה, במודע או שלא במודע, חושפת את החולה לסיבוכים מוקדמים (ירידה במשקל, חוסר ברזל), או מאוחרים (הופעת תסמונת של תת ספיגה, הפרעות בפוריות, ואף מחלות ממאירות).

לפעמים קורה כי גם מי שמקפיד באופן מוחלט על דיאטה ללא גלוטן, נחשף שלא באשמתו (בדרך כלל בגלל העדר סימון מתאים על מוצרי המזון) לגלוטן. במקרה שכזה הדבר יכול להתבטא בכאבי בטן, בשלשולים, בכאבי ראש או בהקאות. בהתאם לזאת, כאשר תלמיד חולה צליאק מתלונן על כאב בטן ועל צורך "לרוץ לשירותים", יש לאפשר לו זאת מיד. יתירה מזאת, אם הוא נאלץ להעדר מבית הספר במשך מספר ימים בגלל כאבי בטן, יש להאמין לדבריו.

חשוב: צליאק איננו אלרגיה למזון! כל מי שיש לו צליאק, חייב להימנע לחלוטין מצריכת גלוטן, מאחר שחשיפה לגלוטן גורמת נזק למעי, אך לעולם לא תגרום לאירוע מסכן חיים.


חשוב לזכור:

הרגישות היא מולדת ולכל החיים ולכן השמירה על הדיאטה צריכה להיות קפדנית ב-100% ולכל החיים.

האחריות לקביעת תכולת גלוטן במוצר איננה של המורה. ילדים שיש להם צליאק לומדים לדעת מה מותר להם לאכול, ומה אסור, וכי בכל מקרה של ספק, עליהם להימנע מאכילת המוצר עד לבירור מלא. "במקרה של ספק - התרחק!"

ההסברים דלעיל מיועדים רק לתת למורה תמונה כללית לגבי המגבלות על תזונת התלמיד חולה הצליאק, ואינם באים ללמד את המורה את מלוא "תורת התזונה ללא גלוטן".

אף כאשר התלמיד בוחר להתייעץ עם המורה, אל לו/לה למורה להחליט בעבור התלמיד, אלא להתייעץ עם הורי התלמיד, ועד לקבלת אישור מההורים, אין לתת לתלמיד לאכול את הדבר המוטל בספק.


מה אסור לאכול:

חיטה (כולל לחם, פיתות, לחמניות, קרקרים, ביסקוויטים, וופלים, דגני בוקר, עוגות, בורקסים, מצות, בצקים למיניהם וכל סוג הפסטות), שיפון, שעורה, שיבולת שועל.

חשוב - גלוטן נמצא במזונות מיוצרים ומעובדים רבים, מאחר שפעמים רבות משתמשים בתהליך הייצור בקמח חיטה או בעמילן חיטה כחומר עזר בייצור או בגלל בעיה של זיהום משני מגלוטן בסביבת הייצור. לכן, יש לבדוק במשנה זהירות טרם השימוש במוצרים כגון: אבקת מרק, רוטב סויה ותבלינים.

גם אם בין מרכיבי המוצר לא מצויין במפורש אחד מהדגנים המכילים גלוטן, המוצר עלול להכיל גלוטן.


מה מותר לאכול:

אורז, תירס, תפוחי אדמה, קמח ללא גלוטן (קמח מיוחד). בנוסף מותר לאכול ירקות, קטניות, ביצים, פירות, חלב ומוצרי חלב, בשר ומוצרי בשר, חטיפים וממתקים (של חלק מיצרני המזון בלבד), שמנים, ביצים, שתייה (מיצים, תרכיזים, משקאות קלים ומוגזים (של חלק מיצרני המזון בלבד), תבלינים (של חלק מיצרני המזון בלבד).


המלצות:


פעילויות כיתתיות, כגון ימי הולדת וחגים:

מומלץ להתייעץ עם ההורים בתחילת השנה לגבי סוג הממתקים המותרים. בשעת הצורך (מסיבות, ימי הולדת, או בכל אירוע אחר שבו מחלקים לתלמידי הכיתה "צ'ופרים") יש להעדיף לתת לכל ילדי הכיתה ממתקים אלו על פני אחרים.

כאשר מחלקים לילדי הכיתה עוגה (למשל, עוגת יום הולדת או עוגה בדבש לראש השנה), או דברי מאפה אחרים (חלות בקבלת שבת, סופגניות בחנוכה, מצות בפסח), יש להודיע על כך להורי התלמיד מראש, על מנת שישלחו לילד תחליף ללא גלוטן, כך שהוא לא ירגיש חריג.

כאשר מחלקים כיבוד בכיתה, יש להגיש את החטיפים בצלחות נפרדות, כך שהתלמיד עם הצליאק יוכל לקחת את החטיפים המותרים לו. נציין, כי חטיפים ללא גלוטן, שבאים במגע עם חטיפים שמכילים גלוטן, הופכים לחטיפים האסורים לחולה צליאק.


בגנים ובכיתות הנמוכות:

כדאי להשאיר קופסא של ממתקים ללא גלוטן, שעליה יהיה רשום שמו של הילד, וכך, כאשר יחלקו לכל הילדים, גם הילד עם הצליאק יקבל ממתק מתאים.

אם מכינים ארוחת עשר בגן, יש להקפיד לפרוס את הלחם ללא גלוטן על קרש חיתוך נפרד ולהשתמש בכלים (כגון סכין למריחה) נקיים. יש להשתמש בממרחים (גבינות, ממרח שוקולד וכדומה) "נקיים", שטרם השתמשו בהם, בכדי לוודא שהם נקיים מפירורים של "לחם רגיל".

ושוב נדגיש - במקרה שאין בנמצא תחליף ללא גלוטן, אין לרחם על התלמיד ולתת לו "פירור" מהמוצר האסור על מנת "שיהיה כמו כולם".


חומרי יצירה:

בצק משחק לילדים מכיל קמח חיטה, ולכן אינו מומלץ (מאחר שלילדים קטנים יש נטייה להכניס ידיים לפה).

ניתן לרכוש בצק המסומן במילים "ללא גלוטן" 


להלן מתכון לבצק ללא גלוטן, אותו אפשר להכין בבית:
החומרים:
¼1 כוס קמח אורז
1 כף שמן תינוקות (לריח טוב)
1 כוס מים
2 כפיות קרם טרטר
½ כוס מלח
צבע מאכל (אופציונלי)
אופן ההכנה:
מערבבים את כל החומרים היבשים במחבת כבדה.
מוסיפים את החומרים האחרים.
מבשלים במשך כ-3 דקות, תוך כדי בחישה מתמדת, עד אשר התערובת נפרדת משולי המחבת.
מצננים קלות, ומאחסנים בשקית פלסטיק סגורה.

במדריך "קניות ופנאי" שבאתר העמותה, ישנה קטגוריה של חומרי יצירה המכילים/לא מכילים גלוטן.


הזנה בבתי ספר:


כאשר מדובר ביום לימודים ארוך, שבו ארוחת הצהריים היא חלק מיום הלימודים, ישנה חובה לספק ארוחת צהריים גם לילדים שיש להם צליאק.

ישנן כיום מספר חברות שהינן בעלות אישורים לייצר ארוחות ללא גלוטן: "תמ"מ" "לאנץ' טיים", "קייטרינג כפיר" ו-"הדר הפודים".

הפתרון שבו נוקטות רוב חברות הקייטרינג שמספרות ארוחות לבתי הספר: הן רוכשות את המנות ללא גלוטן, מאחסנות ומספקות לתלמידי בתי הספר ברחבי הארץ. נדגיש, שההורים לא אמורים להתקשר ישירות עם החברות שמייצרות מנות ללא גלוטן, אלא הכל נעשה באמצעות חברות הקייטרינג שפועלות מול בתי הספר הספציפיים.


על פי מכתב ששלח משרד החינוך אל הרשויות המקומיות באוגוסט 2013:
  1. במקרה של התארגנות הרשות [המקומית] להזנה, ולאחר שנבדקה האפשרות לספק הזנה מתאימה גם לתלמידים עם צליאק, יש לוודא שלספק ההזנה יש היתר ממשרד הבריאות לספק מנת מזון מותאמת.
  2. כאשר מתקיימת התארגנות של רשות/הורים להזנה (ארוחת בוקר או ארוחת צהריים) במימון הורים או רשויות והורים, וההזנה אינה כוללת מנה מותאמת לתלמידים עם צליאק. אין לגבות כסף מההורים לתלמידים אלה שבשל רגישותם אינם יכולים לאכול את המזון המסופק.
  3. עבור צריכה חלקית של הילד את מרכיבי הארוחה, ניתן לגבות מההורים את החלק היחסי בעלות המזון בגין המרכיבים הללו בלבד.

טיולים שנתיים:

בכיתות הגבוהות יותר, כאשר יוצאים לטיולים שנתיים, חשובים התכנון מראש וההכנה המוקדמת. חשוב להתייעץ עם הורי התלמיד לגבי הארוחות. ברור שכאשר מדובר בטיולים יומיים, רצוי שהתלמיד יביא עמו את המזון המיוחד. לגבי טיולים שנתיים בני מספר ימים, מומלץ לקשר בין ההורים ובין המקום שבו לנים התלמידים, על מנת שיתאמו ישירות עם אנשי המטבח, מה יתנו לילד לאכול.


פעילויות גדנ"ע:

על פי מכתב ששלח משרד החינוך אל צה"ל ביולי 2013, "תלמידים החולים במחלת הצליאק זכאים ואף חייבים להשתתף בכל הפעילויות המתקיימות מטעם בתי הספר במסגרות צבאיות ובמחנות הגדנ"ע". לפיכך צה"ל נתבקש "להסדיר את הנושא בכל אותם מחנות בהם מתקיימת פעילות של תלמידים מבתי הספר במסגרת לימודי השל"ח, כדי שתלמידים אלה יזכו למענה מותאם ללקות הבריאות ולא יופלו לרעה".

בעקבות פנייה זו של משרד החינוך, הוגדר נוהל מחייב לבסיסי הגדנ"ע בקשר להזנת תלמידים שיש להם צליאק המשתתפים בפעילויות הגדנ"ע.


מסע לפולין:

במרץ 2015 יצא חוזר מנכ"ל משרד החינוך בקשר לתלמידים שיש להם צליאק.

סעיף 3.1 לחוזר קובע את העקרון הכללי, לפיו "תלמידים החולים בצליאק אינם מוגבלים בשום פעילות פיזית ומפתחים בהתבגרותם אחריות אישית, שיקול דעת ומודעות התנהגות נכונה בשל מחלתם."

אשר על כן, אין למנוע את התלמיד, שיש לו צליאק, מיציאה למסע לפולין. נהפוך הוא ! חובה לאפשר לתלמיד שיש לו צליאק לצאת למסע לפולין.

סעיף 3.3. לחוזר עוסק בפעילויות מיוחדות, כולל מסעות לפולין. על פי הסעיף: "על המוסד החינוכי להיערך מבעוד מועד באופן שבכל פעילות מיוחדת, כגון בטיולים, במסעות ובמסגרת של"ח, תתאפשר לתלמיד החולה בצליאק מנת מזון מותאמת לצרכיו."

כלומר: האחריות על אספקת מזון ללא גלוטן מוטלת על בית הספר !!


היערכות למסע:

1. בית הספר צריך לבדוק מבעוד מועד למי מהתלמידים יש צליאק (כשם שהוא בודק מי מבקש מנות צמחוניות ומי מבקש מנות בכשרויות שונות).

2. על בית הספר לעדכן את חברת הנסיעות שאחראית על המסע, כך שהחברה תדאג למזון ללא גלוטן בטיסות, בבתי המלון ובחבילות המזון הארוז במהלך השבוע של המסע. בית הספר צריך לוודא, שחברת הנסיעות אכן מטפלת בנושא.

3. עוד מומלץ, שבנוסף, התלמיד ו/או הוריו יתקשרו מבעוד מועד לחברת הנסיעות ויבררו מה הם פתרונות ההזנה עבור התלמידים שיש להם צליאק. כאמור, אין בכך בכדי להפחית מאחריותו של בית הספר !

4. בית הספר ימנה אחראי מטעמו על נושא הארוחות של התלמיד, אשר יוכל לוודא שהתלמיד אכן מקבל אוכל נטול גלוטן, ובמידת הצורך, יטפל בנושא אל מול בתי המלון וחברת הנסיעות.


מספר המלצות לתלמידים ולמשפחותיהם:

1. לקחת מהארץ קופסאות אישיות (כמספר ימי המסע), שבהן יהיו מספר מוצרים ללא גלוטן, שאינם דורשים קירור ו/או חימום. את הקופסאות אפשר לשים מידי בוקר בתיק האישי, וכך במשך היום כולו יהיה לתלמיד מה לאכול. מומלץ להכין את הקופסאות כבר בארץ. אפשר גם למלא אותן מידי ערב עבור יום המחרת. חשוב לדעת שהארוחה העיקרית במסעות לפולין היא ארוחת הערב, שנערכת במלון. לארוחות הצהריים נוהגים לתת לתלמידים לחמניות + פרי. כדאי לקחת תחליף ללחמניה המוגשת, למשל: קרקרים, פריכיות אורז, חטיף אנרגיה, בייגלה נ"ג, פיצוחים נ"ג, חלבה, פירות יבשים, שקיות חטיפים נ"ג וכדומה. היתרון של הכנת המארזים האישיים מראש הוא החסכון בזמן, וזאת מאחר שבמסעות לפולין ישנה בעיית זמנים בבקרים. 

2. ישנן משלחות, שבהן עוברים מלון רק פעם אחת במהלך כל המסע. במקרה כזה אפשר לבקש מהמלון לשים במקפיא לחמניות נ"ג שמביאים מהארץ, ובכל ערב אפשר להוציא לחמניה אחת כדי להכין כריך בבוקר.

3. לקחת מהארץ לחמניות נ"ג שיכולות להחזיק מעמד ללא קירור במשך מספר ימים. כך, מידי בוקר, יוכל התלמיד להכין לעצמו בחדר האוכל של המלון כריכים למשך היום. (יש להקפיד להשתמש בממרחים סגורים שלא זוהמו בפירורים). אפשר לקחת מהארץ ממרחים סגורים כמו שוקולד למריחה בשפופרת, ריבה באריזות פלסטיק אישיות, טונה וכדומה. נעיר, כי גם כאשר ישנה התחייבות לספק לחם נ"ג לתלמיד לארוחת הצהריים, מומלץ להביא לחמניות כגיבוי, למקרה שתהיה בעיה באספקה או למקרה שהלחם לא יהיה לטעמו של התלמיד.

4. מומלץ לא להסתמך על התחייבויות של חברת הנסיעות ולקחת ארוחה ללא גלוטן לטיסות. 

5. כאשר מגיעים לפולין, יוצאים מיד ליום ארוך. כדאי לשים בתיק האישי אוכל מתאים ליום הראשון של המסע.

6. בדרך כלל ישנה מגבלה של תיק אחד לתלמיד. מגבלה זו אינה מתאימה לתלמיד שצריך להביא אתו מזון מהארץ. חשוב לתאם עם רכז המסע ולקבל אישור לשלוח את התיק עם המזון ללא גלוטן כחלק מהציוד של המשלחת, ולא כתוספת לציוד האישי. 

7. ישנם מסעות שבהם את ארוחת הצהריים של שבת אוכלים בבית חב"ד מחוץ למלון. מאחר שאצל שומרי שבת יש בעיה של טלטול במקום שאין בו ערוב, יש לדאוג לכך, שהאחראי על המשלחת יעביר לפני השבת, יחד עם דברים אחרים שהוא מעביר למקום הארוחה, גם את האוכל ללא גלוטן.

8. כדאי מאוד לקחת כרטיס מסעדה בפולנית במספר עותקים. ישנם זמנים שבהם התלמידים יכולים להסתובב לבדם. חלקם בוחרים ללכת לאכול. כרטיס מסעדה שכזה יכול לסייע להם מול המסעדות. 

        

נשמח לסייע, להדריך ולהשיב על שאלותיכם. 

עמותת צליאק בישראל

www.celiac.org.il

טל: 03-6781481

office@celiac.org.il
למעלה
 

Login

התחברות